U povjerenju

'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.' E. Roosevelt

You are not connected. Please login or register

U kojem razdoblju povijesti bi voljeli zivjeti?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 1/1]

Luj XIV

Narančasti pojas
Narančasti pojas
Evo i ovdje jedna tema za zagrijavanje Smile
Pa dajte masti na volju farao

Vidi profil korisnika

fishcrap

Zeleni pojas
Zeleni pojas
ja bi da sam rođen taman da budem ovih godina negdje za vrijeme riječkog novog vala Very Happy ili još ranije.. da sam mogao sudjelovati u pravim psihodelijama i izvornom krautrocku Very Happy mislim da bi se u jednom od ta dva razdoblja puno bolje uklopio nego sada Very Happy

Vidi profil korisnika

Miss Wiseass

Plavi pojas
Plavi pojas
U vrijeme kad je J. Austen pisala 'Ponos i predrasude', da ja onda budem Elizabeth, pa da me Colin Firth zavede.

Čekaj, to je bio Mr. Darcy? Dobro, ja bih ipak da je Colin Firth, ako može. Onako obučen, da jaše konja i zbog mene uzbuđen- da se rashladi malo- prepliva jezero ispred svog dvorca. Very Happy

Inače mrzim njene knjige, vjerujem da ne treba objašnjavati zbog čega.

Ne volim puritance, ali sviđa mi se doba nevinosti. Makar i lažne, jer danas ni u kojem smislu nije na cijeni.

Meni se sviđa to vrijeme kad se nije moglo lako do ..zde, kad je mozak kod žene bio malo više od modnog detalja i kad su muškarci držali do časti. Ahhhhhhh...

Vidi profil korisnika http://u-povjerenju.forumotion.com

Aredhel

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Ja se ne mogu smjestiti ni u jedno, a opet pomalo u sva. To vrijedi za veći dio bilo čega što u životu dotaknem, plus, želim uvijek fino mirisati, što znači da otpada sve između antike i 20. stoljeća lol!

Sve u svemu, srednji vijek ne baš zbog posvemašnjeg smrada, premda su mi ljudi koji izgledom podsjećaju na srednjovjekovne ratnike veoma seksipilni. Antika vodi, i Grčka i Rim. U stopu ih slijede Sumer, Akad, Asirija, Egipat. Indija definitivno. I Bizant. Korzete bih preskočila.
Zatim rado bih iskusila 20-te, 30-te i 40-te godine 20-og st., samo da Depresiju i rat ne osjetim suviše jako na svojoj koži. 50-te su mi bezveze. 60-te i 70-te zakon. 80-te preneukusne, jedino je glazba bila dobra. Sve dalje od toga - ne hvala. I rado bih se preselila u alternativnu dimenziju i/ili daleku budućnost.

Eto, zato sam oduvijek htjela biti svestrana glumica, da mogu uvjeravati samu sebe da doista prolazim kroz sva ta razdoblja, kroz raznolike živote, osobnosti, sudbine i zanimanja, u jednom jedinom životu kojeg imam. Sada sam dovoljno odrasla da se zadovoljavam maštovitošću što mi ju je priroda dala....

Vidi profil korisnika

Aredhel

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Domina (citat):Meni se sviđa to vrijeme kad se nije moglo lako do ..zde, kad je mozak kod žene bio malo više od modnog detalja i kad su muškarci držali do časti. Ahhhhhhh...

Ja mislim da se uvijek moglo lako do pi..., samo se skrivalo, a mozak kod žene nikad nije bio na cijeni. Sada je još i na najvećoj cijeni, jer prije 20.st. žene se smatralo nižim bićima.

Vidi profil korisnika

the magnificent one

Narančasti pojas
Narančasti pojas
kako sve ovo ide, ( a ne zelim znat ili mozda znam al mi se ne svidja)ja bi najvise volio zivjet u svom svijetu, al mi to ne ide...
mozda i bolje, jer si necu priustit neznanje, kad se o mojoj kozi radi...

Vidi profil korisnika

Miss Wiseass

Plavi pojas
Plavi pojas
Sky Walker (citat):
Domina (citat):Meni se sviđa to vrijeme kad se nije moglo lako do ..zde, kad je mozak kod žene bio malo više od modnog detalja i kad su muškarci držali do časti. Ahhhhhhh...

Ja mislim da se uvijek moglo lako do pi..., samo se skrivalo, a mozak kod žene nikad nije bio na cijeni. Sada je još i na najvećoj cijeni, jer prije 20.st. žene se smatralo nižim bićima.

Možda imaš i pravo- ja sam uglavnom mislila na knjige iz 18 i 19 st. u kojima se na žene gleda kao na dame, a muškarci su gentlemeni. Toga više nema, a bilo bi lijepo. Doduše i Edith Wharton bi me sad hebeno demantirala svojom kritikom visokog njujorškog društva nekad, ali eto, ja bih i dalje da živim u zabludi.

Podstanarka M. kaže da ima 'Ponos i predrasude' s C. Firthom na DVD-u. Baš ću je danas pitati da mi ih posudi, pa dok mala bude spavala i S. bude na poslu, pojest ću hrpu kokica i uvrtit' si da sam Elizabeth Bennet herself. clown

Aredhel

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Hahahah, a joj, ok, neću ti kontrirati, ne želim ti razbijati veselje! Ajme, ti si ko moja Anamarija (tj. ona je ko ti), ja ti nju recimo po tom pitanju ne razumijem baš. Ona je isto zagrižena za Jane Austen ideale. Meni se to ne sviđa, ja volim da je žena uz bok muškarcu (tj. muškarac njoj Smile), a ne korak iza njega, bez obzira što joj taj korak iza donosi kavalirski tretman (premda i danas je lijepo vidjeti kavalira kako propušta ženu ispred sebe, samo da je ta kavalirština umjerena Smile). Poslala sam Anamariji poziv da dođe na forum, nadam se da hoće. Ona je zakon cura, pametna do bola, samo mi ne vjeruje kad joj to kažem.... I vas dvije biste se definitivno odlično složile Smile

Vidi profil korisnika

Miss Wiseass

Plavi pojas
Plavi pojas
Je, je, Eowyn je tu. Ja sretna cheers Sad još samo da krene s postanjem. Smile

Inače, Kix, u dnu ekrana (na početnoj strani foruma) ti uvijek piše najnoviji član, kao i tko je u istom momentu na forumu kad i ti. Osim toga, gore klikneš na members i vidiš sve nas. I love you

Jaunting Head

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Iskreno? Ne bi htio živjet nigdje u prošlosti, ovo doba mi je super. Može bolje, ali ja ne bi odustao od dosta stvari koje imam u ovom razdoblju. Logički, trebalo bi biti i bolje kasnije (ako se ne dođe do rata ili izumiremo ili oboje)

A koja su razdoblja fascinantna hmmm...

Fascinira me jako Zlatno Doba gusara ili doba škotskih klanova Very Happy O tome ću definitivno po netu kopat kada budem imao vremena i budem se sjetio.

O Sparti mi je isto bilo zanimljivo čitat. Vjerujem da bi bilo i zanimljivo usporediti vrijeme kada je Buddha (Siddharta, jel?) bio živ i imao slijedbenike i onda to usporediti s ostalim civilizacijama toga razdoblja.

Ali što se življenja tiče, zbog puno razloga mi se sviđa ovo u kojem sam sada Very Happy Mislim da bi me jedino pogled u budućnost mogao predomisliti (da sve ide dobrim koracima, što ne ide, živio bih u budućnosti)

Vidi profil korisnika http://www.last.fm/user/EinarOv567

Sartrum

Junior/ka
Junior/ka
-

Sartrum: komentar modifikovan dana: Mon Mar 12, 2012 6:14 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

Vidi profil korisnika

Dragan

Junior/ka
Junior/ka
Sartrum (citat):Toliko sam se navikao na ovaj sadašnji svijet i sve njegove popratne gadosti da me to zgrožava. Shocked
Ali unatoč tome, nebi htio živjeti u nekom drugom vremenu. Svako vrijeme ima svoje negativne i pozitivne strane, s naglaskom na to da će negativnih biti uvjek više. Kada razmišljamo o tome izuzetno je bitno uzeti u obzir i mjesto življenja, jer nije isto živite li danas u Švedskoj ili u Kongu. Vjerujem da živimo u razdoblju procvata tehnologije i sa veseljem očekujem budućnost, no nadam se da neće biti onako mračna kakvom je većina nas zamišlja. Very Happy
Iako zvuči nemoguće, smatram da je ovo vrijeme pasivnih moralnih promjena na bolje, jer ukoliko pogledamo bilo koje doba koje je ljudska civilizacija ostavila iza sebe, primjetit ćemo mnogo veće razine zadrtosti i konzervativnosti. Danas nam se čini da živimo u kaosu nemoralnih kriterija, nezamislivih političkih igrokaza, no ako se uistinu zamislimo, shvatit ćemo da smo mogli proći i puno gore. Čini mi se da se danas ljudi polako bude, makar puževnim koracima, tiha manjina sve više gradi put u bolje sutra. Daleko od toga da nas vlasti ne pretvaraju u lutke birokracije i manipulacije, no još i dobro prolazimo kako smo molgi Very Happy
Kada bi mogao jedan dio života provesti u nekom drugom vremenu, vjerovatno bi otputovao u '60te i '70 godine prošlog stoljeća, woodstock obavezno Very Happy
Evo ovo je i moje misljenje, nebi ni u jedno doba htjeo u povijesti zivjeti, lijepo mi je gdje jesam danas, bilo bi mi jos lijepse da sam negdje u buducnosti, il nebi?

Vidi profil korisnika http://lolicon.com

Luj XIV

Narančasti pojas
Narančasti pojas
Ja bi u nekoj grckoj koloniji na sredozemlju. Dosli smo sa brodovima, ja i jos dvadesetak familija i osnovali malu koloniju, moze i emporiju. Trgujemo sa drugim narodima, bavio bi se sa uzgojom maslina i vinove loze.

Cijeli dan bi radili, navecer bi se nasli kod nekoga i pili do besvjesti i pricali o filozofiji. Mozda bi taman izasla nova dijela Platona, a imao bi priliku i citati sve anticke autore. Na zalost danas ih imamo priliku samo par... i to ne sva njihova dijela. Vise mudrosti tamo pronadjem nego u cijelome svijetu danas.

Nakon pijanke bi se sevio sa zenom do besvjesti. Zamisljam lijepu grkinju (nema veze sa danasnjim grcima), nego imam neku sliku u glavi. Putovao bi i po sredozemlju, posjetio bi Egipat, Fenikiju, Kretu, Atenu naravno, popricao bi sa svim licnostima, usao bi u kakvu skolu misterija i zivio u skladu sa prirodom.

To me doba odusevljava, nema pozadinskih sumova, nema nicega, samo mir i ja sam sa sobom. Duboke kontemplacije i razmisljanja. Mislim da bi onda cak i pisao knjige.

Uglavnom tamo bi zivio kada bi mogao odabrati svoj zivot, nisam mislio na to da se samo prebacim ovakav u proslost i da moram prezivjet. Jer bi odmah krepao.

U svakom slucaju Rim ili Grcka. (Plus vjerovao bi u Bogove)

Vidi profil korisnika

Aredhel

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Onda ne Rim, Rim nije pogodan za duhovni razvitak kao što je to Grčka.

Vidi profil korisnika

Sponsored content

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]