U povjerenju

'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.' E. Roosevelt

You are not connected. Please login or register

There Is a God!!!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 1/1]

1 There Is a God!!! on Fri Feb 12, 2010 12:19 am

Jaunting Head

Zeleni pojas
Zeleni pojas
http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/02/10/0073006.html

hahaha znam, đubre sam Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Vidi profil korisnika http://www.last.fm/user/EinarOv567

2 Re: There Is a God!!! on Fri Feb 12, 2010 12:37 pm

Miss Wiseass

Plavi pojas
Plavi pojas
Mislim da nije u pitanju inteligencija, već opća naobrazba. Inteligencija se nasljeđuje, pa tako djeca istih roditelja postižu slične rezultate na testovima ili seljačkim jezikom- od glupog ne nastaje pametan i obratno. I Bojana i ja smo postizale visoke rezultate na testovima, što bi reklo da nam starci baš i nisu glupi kako smo mi nekad vjerovale. Nego su primitivni ljudi sa sela i to je činjenica. Nije bilo te inteligencije i te gradske sredine koja bi mog oca Bosanca civilizirala ili mu objasnila da svinjetina nije lijek za dušu i srce. To ti je zadrto, jer ništa nije čitalo i nema tu pomoći. Džaba mu inteligencija i testovi.

Zato je pamet teško definirati. Osim brzog klikera, tu je potrebno strašno puno rada na sebi, obrazovanja, širenja vidika, bontona... I tek onda mi možemo pričati koliko je netko uistinu inteligentan, a koliko nije.

Vidi profil korisnika http://u-povjerenju.forumotion.com

3 Re: There Is a God!!! on Fri Feb 12, 2010 2:15 pm

Jaunting Head

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Erm, ha? Ja sam samo stavio artikl i zanimljiviu činjenicu.

Raspravljali smo već o IQ-u na filozofiji života Smile Znam da oni misle na onaj po testovima, ali ja vjerujem u korisnost realnog IQ-a. Ali, kao što si i ti rekla tamo, nije toliko daleko ovaj test ovdje. A i treba uzet u obzir koliko često si se suočavao s matematičkim problemima, što ćeš prije ako su te tjerali da vježbaš matematiku nego ako si ju radio slabo (ko ja u srednjoj Embarassed )

4 Re: There Is a God!!! on Fri Feb 12, 2010 8:10 pm

the magnificent one

Narančasti pojas
Narančasti pojas
koja glupost. To ne moze bit do inteligencije, jer samo koliko ljudi sa visokim IQ-om je imalo srcani, stoga to i nije mjerodavno.
Ono sta je rekla Z, to je istina. Sve je do naobrazbe, tj losim navikama,koliko je ljudima stalo do njih samih. Na zalost, u ovom vremenu malo tko uopce ima vremena mislit na sebe, kad mora gledat na rad, rad i samo rad. A to je pusiona.

Vidi profil korisnika

5 Re: There Is a God!!! on Sat Feb 13, 2010 4:25 pm

Miss Wiseass

Plavi pojas
Plavi pojas
Jaunting Head (citat):Erm, ha? Ja sam samo stavio artikl i zanimljiviu činjenicu.

Raspravljali smo već o IQ-u na filozofiji života Smile Znam da oni misle na onaj po testovima, ali ja vjerujem u korisnost realnog IQ-a. Ali, kao što si i ti rekla tamo, nije toliko daleko ovaj test ovdje. A i treba uzet u obzir koliko često si se suočavao s matematičkim problemima, što ćeš prije ako su te tjerali da vježbaš matematiku nego ako si ju radio slabo (ko ja u srednjoj Embarassed )

Šta sam nešto krivo skužila? Meni se činilo da tekst tvrdi da glupi ljudi oboljevaju od srčanih bolesti...

6 Re: There Is a God!!! on Sat Feb 13, 2010 4:52 pm

Jaunting Head

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Aha, ne ne. Ja sam tebe krivo skužio. Kako god, moguće je da je i istina zbog slijedećeg:

Ljudi s niskim kvocijentom inteligencije često ignoriraju ili ne razumiju savjete o rizičnim faktorima poput pušenja ili koristima zdrave prehrane.

+više stresa

Naravno, i osobe s visokim inteligencijama iste gluposti rade, pa tu se treba postaviti pitanje dali u praksi je razilika velika kao što bi se moglo naizgled činiti u teoriji

Treba još uzet u obzir ostale dijelove mentalnog sklopa i koliko ih boli kur@c hehe

7 Re: There Is a God!!! on Sat Feb 13, 2010 5:05 pm

Miss Wiseass

Plavi pojas
Plavi pojas
I dalje mislim da to nema veze s inteligencijom. Ima s nasljednim faktorom, a ako je vezano za ponašanje- onda je povezano s nemarom i nedostatkom opće kulture i naobrazbe, ne s urođenim IQ-om. Hoću reći, glup i nemaran nemaju uvijek istu inteligenciju, ali se i jedni i drugi glupo ponašaju prema zdravlju.

To bi bio nevaljani logički argument, jer su samo neki srčani bolesnici niskog IQ-a, odnosno neki s niskim IQ-om su ujedno i srčani bolesnici. Iz tih partikularnih premisa ne može proizaći univerzalan zaključak, jer iz njih ne slijedi ništa. Bar jedna premisa mora biti univerzalna, da bi argument/zaključak bio valjan.

Možemo jedino indukcijom doći do neke statistike... To neću posve odbaciti. Ali nije pravilo.

Ja sam, npr. debela i time spadam u rizičnu skupinu. K tome mi je otac srčani bolesnik, a imam ih još s očeve strane. Svejedno nisam ispodprosječna, barem nisam bila do sad. Very Happy

8 Re: There Is a God!!! on Sat Feb 13, 2010 5:12 pm

Luj XIV

Narančasti pojas
Narančasti pojas
Ja mislim da su ti clanci zanimljivi, ali ne vjerujem ni jednom od njih. Pogotovo kad mi kaze: znanstvenici su pokazali itd...

Recimo clanak tipa: ZNANSTVENO je dokazano da buljenje u zenske grudi produzuje zivot. Mislim ono, fuck off.

Na tom internetu ima toliko dezinformacija da se gusimo u njima.

A ovo sto se tice inteligencije, ne znam kako bi to komentirao, ali se slazem oboje sigurno

Vidi profil korisnika

9 Re: There Is a God!!! on Sat Feb 13, 2010 6:05 pm

Jaunting Head

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Pa znam da ne mora biti točno i da neki ovi artikli su totalna glupost. ALi uzmi u obzir da u teoriji ima smisla. Ne mislim na to kao opčenito pravilo, nego kao izračunavnje mogučnosti (kao što rade ovi iz životnih osiguranja hehe).

Naravno, u praksi je druga priča, jer ima puno faktora za uzet u obzir, i EQ isto. I nemam baš mišljenje oko ovog artikla hehe

10 Re: There Is a God!!! on Sat Feb 13, 2010 8:26 pm

Rusty

Žuti pojas
Žuti pojas
mislim da se iz naslova ovog i slicnih znanstvenih istrazivanja dobiva kriva slika...u tekstu je razjasnjeno zasto se povezuju te stvari... znaci nije da inteligenijca izaziva srcane bolesti, nego ljudi s nizom inteligencijom uglavnom imaju nizi zivotni standard sto uglavnom vodi ka tome da piju, puse, nezdravo se hrane i sl. sto na kraju vodi ka srcanim bolestima... (kljucna rijec: uglavnom)

sto se sisa i duzine zivota tice...gledas -> sretan si -> manje stresa -> duzi zivot Very Happy

Vidi profil korisnika http://www.last.fm/user/RustyD1

11 Re: There Is a God!!! on Sat Feb 13, 2010 8:46 pm

Jaunting Head

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Rusty (citat):mislim da se iz naslova ovog i slicnih znanstvenih istrazivanja dobiva kriva slika...u tekstu je razjasnjeno zasto se povezuju te stvari... znaci nije da inteligenijca izaziva srcane bolesti, nego ljudi s nizom inteligencijom uglavnom imaju nizi zivotni standard sto uglavnom vodi ka tome da piju, puse, nezdravo se hrane i sl. sto na kraju vodi ka srcanim bolestima... (kljucna rijec: uglavnom)

sto se sisa i duzine zivota tice...gledas -> sretan si -> manje stresa -> duzi zivot Very Happy

E pa tocno to. Izracunava se mogucnost toga da ce netko dobiti srcani, a niska inteligencija ne utjece direkt na to, nego na druge stvari koje utjecu na to. Naravno, to nije pravilo nego mogucnost.

Zapravo, kada gledaš, možeš usporediti ovakva istraživanja (posebno ona iz životnih osiguranja) s kvantnom mehanikom lol! lol!

12 Re: There Is a God!!! on Sun Feb 14, 2010 3:59 pm

the magnificent one

Narančasti pojas
Narančasti pojas
Luj XIV (citat):Ja mislim da su ti clanci zanimljivi, ali ne vjerujem ni jednom od njih. Pogotovo kad mi kaze: znanstvenici su pokazali itd...

Recimo clanak tipa: ZNANSTVENO je dokazano da buljenje u zenske grudi produzuje zivot. Mislim ono, fuck off

Daj ajde Vitas, ne kvari tu znanstvenu cinjenicu da buljenje u zenske grudi produljuje zivot i smanjuje stres. Ja se uzdam u to znanstveno otkrice i pridrzavam se toga koliko je god moguce... Me happy Very Happy

Vidi profil korisnika

13 Re: There Is a God!!! on Sun Feb 14, 2010 11:13 pm

fishcrap

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Jaunting Head (citat):Erm, ha? Ja sam samo stavio artikl i zanimljiviu činjenicu.

jedno pitanje.. što je realni IQ Very Happy?

Domina (citat):I dalje mislim da to nema veze s inteligencijom. Ima s nasljednim faktorom, a ako je vezano za ponašanje- onda je povezano s nemarom i nedostatkom opće kulture i naobrazbe, ne s urođenim IQ-om. Hoću reći, glup i nemaran nemaju uvijek istu inteligenciju, ali se i jedni i drugi glupo ponašaju prema zdravlju.

To bi bio nevaljani logički argument, jer su samo neki srčani bolesnici niskog IQ-a, odnosno neki s niskim IQ-om su ujedno i srčani bolesnici. Iz tih partikularnih premisa ne može proizaći univerzalan zaključak, jer iz njih ne slijedi ništa. Bar jedna premisa mora biti univerzalna, da bi argument/zaključak bio valjan.

Možemo jedino indukcijom doći do neke statistike... To neću posve odbaciti. Ali nije pravilo.

Ja sam, npr. debela i time spadam u rizičnu skupinu. K tome mi je otac srčani bolesnik, a imam ih još s očeve strane. Svejedno nisam ispodprosječna, barem nisam bila do sad. Very Happy

ja se s tobom slažem Very Happy

Vidi profil korisnika

14 Re: There Is a God!!! on Sun Feb 14, 2010 11:16 pm

Jaunting Head

Zeleni pojas
Zeleni pojas
IQ koji zapravo imaš, jer današnji IQ testovi nisu potpuno točni. Rekao bi samo IQ, ali zadnji put su skočili svi na mene ko lešinari pale

sprdam se... bilo je gore pale pale

15 Re: There Is a God!!! on Sun Feb 14, 2010 11:24 pm

Miss Wiseass

Plavi pojas
Plavi pojas
lol!

Nije istina. Ali si me sjetio na epizodu 'Sopranosa', u kojoj glavni lik razgovara sa svojom psihijatricom.

Kaže on njoj kako je neki posao s kockarnicom dao bratiću, jer je još kao klinac na IQ testu ostvario rezultat od 156 bodova, pa će biti da je lumen. Na to je psihijatrica uzvratila: C'mon, ne vjerujete valjda tim testovima?
On je odgovorio da 156 nešto ipak znači, na što je ona ustrajala da to nisu adekvatni rezultati, blah, blah i pitala ga zar uistinu misli da je njegov bratić zbog toga pametniji od njega? Sopranos se tad nasmiješio, mahnuo rukom i odgovorio: 'Kako hereš po tim testovima, rekao bih ja da je i od tebe podosta pametniji.' Very Happy

Sopranos je car, volim tu seriju.

16 Re: There Is a God!!! on Sun Feb 14, 2010 11:24 pm

fishcrap

Zeleni pojas
Zeleni pojas
Jaunting Head (citat):IQ koji zapravo imaš, jer današnji IQ testovi nisu potpuno točni. Rekao bi samo IQ, ali zadnji put su skočili svi na mene ko lešinari pale

sprdam se... bilo je gore pale pale

IQ testovi tu točni u onome što mjere.. nisu svi isti.. ja mrzim npr one di me pita povezanost dvije riječi od kojih jedna -nikad čuo.al opet.. nije netočan Very Happy (ja volim one vizualne) ovaj tvoj IQ je praktično ne mjerljiv onda Very Happy mjerenje tog "realnog" IQ-a bi bilo preopširno,a opet možda i preapstraktno da bi se moglo iskoristiti u nekoj situaciji na koju ti ciljaš da je realna Very Happy

Inteligencija je snalaženje u prostoru.. ti u IQ testu dobiš neki uzorak.. i kako se on ponaša recimo u vremenu.. imaš one točkice,kružiće,što već ne.. i njihov odnos.. i moraš predvidjeti sljedeći korak.. ti u realnoj situaciji nećeš imati točkice,kružiće,što već ne.. nego ćeš npr imati ljude.. uzorak je zapravo isti,odnos je isti.. ako ti uspiješ to riješiti među ljudima a ne moš prenjeti među točkice.. nećeš imati baš neki IQ viši jer ti testovi mjere apstraktno snalaženje,što znači da biš ti znanje iz te situacije trebao iskoristiti i za te točkice,kružiće i što već... ili obrnuto..

teško je pisati sa smrznutim rukama..

Neznam na što sam ti odg a na što ne.. definiraj mi još malo taj realni IQ Very Happy

Vidi profil korisnika

17 Re: There Is a God!!! Today at 9:17 pm

Sponsored content

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]